Cecilielj

Anciennitet : 89 dage
Generel placering : 833.
Konto : 610.854 equus
Ejerhistorik
Rideenhjørning Islænder Mørkebrun
22:30
Energi
18%
Helbred
100%
Moral
100%

Færdigheder

Samlet: 42.00

Udholdenhed
3.5
7.00
Hurtighed
3.5
7.00
Dressur
3.5
7.00
Galop
3.5
7.00
Trav
3.5
7.00
Spring
3.5
7.00
Race: IslænderAlder: 1 år
Art: RideenhjørningHøjde: 123 cm
Køn: HingstVægt: 200 kg
Farve: Mørkebrun Født den: 14.10.2026
Opdrætter: Cecilielj

Udstyr

ingen i øjeblikket!

Magiske genstande

ingen i øjeblikket!
Genetisk potentiale Samlet: 9024.43
Udholdenhed2320.19  Galop1422.23
Hurtighed521.14  Trav1665.84
Dressur1944.25  Spring1150.77
BLUP:
-97.47
-100 0+100

Udmærkelse

Udholdenhed
2320.2
2320.2
2320.2
Hurtighed
521.143
521.143
Dressur
1944.25
1944.25
1944.25
Galop
1422.23
1422.23
Trav
1665.84
1665.84
1665.84
Spring
1150.77
1150.77
Denne hest har 847 fortrinlighedsstjerner.

centre Ridecentrets bonusser

udholdenhed: +12, hurtighed: +12, dressur: +12, galop: +12, trav: +12, spring: +12

corneEnhjørning

dressur: +15


Enhjørninger er heste med horn i panden. Hornet giver dem en + 15 bonus til dressur.

De avles på en bestemt måde:

  • begge forældre skal være enhjørninger af samme race
  • 1 bedækningssession skal være tilgængelig
du vil derefter have 1/5 chance for at få et enhjørningeføl.

Når den samme enhjørning har folet 5 gange uden at få et enhjørningeføl, bliver det 6.. føl et enhjørningeføl.

Når en enhjørningehoppe er blevet bedækket, skal du vente i ti timer i realtid, før hun kan bedækkes igen, eller før en potentiel enhjørningefole kan bedækkes.

Ridecenter

Frem til:
18. december 2026
Boks:
boks 3*** vandtrug bruser hør
Fordele:
grovfoder havre gulerod tilskudsblanding 3*** klassisk sadel 3*** klassisk hovedtøj 1* klassiske sadelunderlag 1* hut 1* bandager

Træning

pictoalertSTANDBY 9024.43 kan begynde at træne i en alder af 2 år.
Han er kun 1 år lige nu!

Formering

pictoalertSTANDBY 9024.43 kan begynde at tilbyde bedækninger i en alder af 2 år 6 måneder.
Han er kun 1 år lige nu!

Information