bb-veronika12

Anciennitet : 961 dage
Generel placering : 333.
Konto : 15.491.971 equus
Ejerhistorik
Enhjørningepony Fjordhest Brunblak
16:15
Energi
20%
Helbred
100%
Moral
100%

Færdigheder

Samlet: 3210.24

Udholdenhed
269.7295
539.46
Hurtighed
415.1325
830.26
Dressur
305.909
611.82
Galop
337.007
674.01
Trav
184.7075
369.42
Spring
92.6365
185.27
Race: FjordhestAlder: 2 år 4 måneder
Art: EnhjørningeponyHøjde: 145 cm
Køn: HoppeVægt: 362 kg
Farve: Brunblak Født den: 12.10.2026
Opdrætter: bb-veronika12

Udstyr

ingen i øjeblikket!

Magiske genstande

ingen i øjeblikket!
Genetisk potentiale Samlet: 10596.99
Udholdenhed1793.40  Galop2215.25
Hurtighed2778.43  Trav1217.42
Dressur2007.76  Spring584.73
BLUP:
-86.40
-100 0+100

Udmærkelse

Udholdenhed
1793.4
1793.4
1793.4
Hurtighed
2778.43
2778.43
2778.43
Dressur
2007.76
2007.76
2007.76
Galop
2215.25
2215.25
2215.25
Trav
1217.42
1217.42
Spring
584.732
584.732
Denne hoppe har 1002 fortrinlighedsstjerner.

centre Ridecentrets bonusser

udholdenhed: +14, hurtighed: +14, dressur: +14, galop: +14, trav: +14, spring: +14

corneEnhjørning

dressur: +15


Enhjørninger er heste med horn i panden. Hornet giver dem en + 15 bonus til dressur.

De avles på en bestemt måde:

  • begge forældre skal være enhjørninger af samme race
  • 1 bedækningssession skal være tilgængelig
du vil derefter have 1/5 chance for at få et enhjørningeføl.

Når den samme enhjørning har folet 5 gange uden at få et enhjørningeføl, bliver det 6.. føl et enhjørningeføl.

Når en enhjørningehoppe er blevet bedækket, skal du vente i ti timer i realtid, før hun kan bedækkes igen, eller før en potentiel enhjørningefole kan bedækkes.

Ridecenter

Navn:
Frem til:
4. november 2026
Boks:
boks 3*** vandtrug bruser hør
Fordele:
grovfoder havre gulerod 3*** klassisk sadel 3*** klassisk hovedtøj 1* klassiske sadelunderlag 1* hut 1* bandager

Træning

Udholdenhed
Hurtighed
Dressur
Galop
Trav
Spring

Formering

pictoalertHoppe 10596.99 kan begynde at formere sig i en alder af 2 år 6 måneder.
Hun er kun 2 år 4 måneder lige nu!

Information