Trine Mie

Anciennitet : 5418 dage
Generel placering : 11.
Konto : 14.172.474 equus
Ejerhistorik
Rideenhjørning Paint horse Brun Tobiano
11:00
Energi
79%
Helbred
100%
Moral
100%

Færdigheder

Samlet: 28294.48

Udholdenhed
2380.6315
4761.26
Hurtighed
4035.789
8071.58
Dressur
2967.3165
5934.63
Galop
2667.228
5334.46
Trav
480.472
960.94
Spring
1615.8045
3231.61
Race: Paint horseAlder: 23 år 4 måneder
Art: RideenhjørningHøjde: 159 cm
Køn: HoppeVægt: 482 kg
Farve: Brun Tobiano Født den: 05.10.2026
Opdrætter: Trine Mie Indtægter: 2.205 equus

Sejre

trophee trophee2 trophee3
Barrel racing 0000
Cutting 0300
Trail class 0002
Reining 0110
Western pleasure 0401
droite
Genetisk potentiale Samlet: 23418.68
Udholdenhed3949.51  Galop4425.97
Hurtighed6189.47  Trav1276.55
Dressur4899.18  Spring2677.98
BLUP:
100.00
-100 0+100

Udmærkelse

Udholdenhed
3949.51
3949.51
3949.51
3949.51
Hurtighed
6189.47
6189.47
6189.47
6189.47
6189.47
6189.47
Dressur
4899.19
4899.19
4899.19
4899.19
4899.19
Galop
4425.98
4425.98
4425.98
4425.98
Trav
1276.55
1276.55
Spring
2677.98
2677.98
2677.98
Denne hoppe har 2283 fortrinlighedsstjerner.

centre Ridecentrets bonusser

udholdenhed: +16, hurtighed: +16, dressur: +16, galop: +16, trav: +16, spring: +16

cravachePisk

dressur: +4, galop: +9, trav: +9, spring: +9

corneEnhjørning

dressur: +15

peigneKam

udholdenhed: +4, hurtighed: +4

curepiedHovjern

dressur: +8

sellewestern3x3*** westernsadel

udholdenhed: +3, hurtighed: +3, dressur: +3, galop: +3, trav: +3, spring: +3

bridewestern3x3*** westernhovedtøj

udholdenhed: +3, hurtighed: +3, dressur: +3, galop: +3, trav: +3, spring: +3

clochesSpringklokker

hurtighed: +6, dressur: +6, spring: +6

eperonsSporer

udholdenhed: +9, hurtighed: +9, dressur: +9, galop: +9, trav: +9, spring: +9

longeLonge

dressur: +12, galop: +10, trav: +10

cramponsMordax

hurtighed: +12

tapiswestern1x1* westernsadelunderlag

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1

bonnet1x1* hut

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1

bande1x1* bandager

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1


Enhjørninger er heste med horn i panden. Hornet giver dem en + 15 bonus til dressur.

De avles på en bestemt måde:

  • begge forældre skal være enhjørninger af samme race
  • 1 bedækningssession skal være tilgængelig
du vil derefter have 1/5 chance for at få et enhjørningeføl.

Når den samme enhjørning har folet 5 gange uden at få et enhjørningeføl, bliver det 6.. føl et enhjørningeføl.

Når en enhjørningehoppe er blevet bedækket, skal du vente i ti timer i realtid, før hun kan bedækkes igen, eller før en potentiel enhjørningefole kan bedækkes.

Ridecenter

Navn:
Frem til:
27. oktober 2026
Boks:
boks 3*** vandtrug bruser hør
Fordele:
grovfoder havre gulerod tilskudsblanding 3*** klassisk sadel 3*** klassisk hovedtøj 1* klassiske sadelunderlag 1* hut 1* bandager

Træning

Udholdenhed
Hurtighed
Dressur
Galop
Trav
Spring

Konkurrencer

specialisationwesternDenne hoppe har speciale i westernridning.

Formering

Drægtighed

chevalTid: 8 måneder
maleFar: P 23436/4841 Blood Bound Apache horn

Information

reproductionBedækninger: 9
arbreStamtræ
chevalAfkom