tabascho

Anciennitet : 3959 dage
Generel placering : 102.
Konto : 1.053.652 equus
Ejerhistorik
Trækenhjørning Ban'ei-hest Rød med lys man og hale
10:00
Energi
80%
Helbred
100%
Moral
100%

Færdigheder

Samlet: 9861.10

Udholdenhed
1242.1885
2484.38
Hurtighed
1281.7045
2563.41
Dressur
415.188
830.38
Galop
1080.7565
2161.51
Trav
553.866
1107.73
Spring
356.8475
713.70
Race: Ban'ei-hestAlder: 14 år
Art: TrækenhjørningHøjde: 163 cm
Køn: HoppeVægt: 772 kg
Farve: Rød med lys man og hale Født den: 04.10.2026
Opdrætter: Hosk Indtægter: 1.320 equus

Sejre

trophee trophee2 trophee3
Galopløb 0000
Travløb 0000
Terrænridning 0000
Ridebanespringning 0200
Dressur 0100
droite
Genetisk potentiale Samlet: 9287.86
Udholdenhed1904.03  Galop1656.63
Hurtighed1964.60  Trav1571.70
Dressur1178.23  Spring1012.67
BLUP:
100.00
-100 0+100

Udmærkelse

Udholdenhed
1904.03
1904.03
1904.03
Hurtighed
1964.6
1964.6
1964.6
Dressur
1178.23
1178.23
Galop
1656.63
1656.63
1656.63
Trav
1571.7
1571.7
Spring
1012.67
1012.67
Denne hoppe har 872 fortrinlighedsstjerner.

centre Ridecentrets bonusser

udholdenhed: +12, hurtighed: +12, dressur: +12, galop: +12, trav: +12, spring: +12

corneEnhjørning

dressur: +15

selleclassique3x3*** klassisk sadel

udholdenhed: +3, hurtighed: +3, dressur: +3, galop: +3, trav: +3, spring: +3

brideclassique3x3*** klassisk hovedtøj

udholdenhed: +3, hurtighed: +3, dressur: +3, galop: +3, trav: +3, spring: +3

tapisclassique1x1* klassiske sadelunderlag

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1


Enhjørninger er heste med horn i panden. Hornet giver dem en + 15 bonus til dressur.

De avles på en bestemt måde:

  • begge forældre skal være enhjørninger af samme race
  • 1 bedækningssession skal være tilgængelig
du vil derefter have 2/5 chance for at få et enhjørningeføl.

Når den samme enhjørning har folet 5 gange uden at få et enhjørningeføl, bliver det 6.. føl et enhjørningeføl.

Når en enhjørningehoppe er blevet bedækket, skal du vente i ti timer i realtid, før hun kan bedækkes igen, eller før en potentiel enhjørningefole kan bedækkes.
Trækenhjørninger kan avle op til 3 gange i løbet af deres levetid.

Ridecenter

Frem til:
10. december 2026
Boks:
boks 3*** vandtrug bruser hør
Fordele:
grovfoder havre gulerod tilskudsblanding 1* hut 1* bandager

Træning

Udholdenhed
Hurtighed
Dressur
Galop
Trav
Spring

Konkurrencer

specialisationclassiqueDenne hoppe har speciale i engelsk ridning.

Formering

Information

reproductionBedækninger: 3 / 3
arbreStamtræ
chevalAfkom