Fjumse

Anciennitet : 1637 dage
Generel placering : 53.
Konto : 997.630 equus
Ejerhistorik

Rosetter

12:00
Energi
40%
Helbred
100%
Moral
100%

Færdigheder

Samlet: 33933.84

Udholdenhed
4821.275
9642.55
Hurtighed
2854.9315
5709.86
Dressur
3562.039
7124.08
Galop
1934.8185
3869.64
Trav
602.183
1204.37
Spring
3191.672
6383.34
Race: Akhal-tekinerAlder: 25 år 7 måneder
Art: RidepegasusHøjde: 165 cm
Køn: vallakVægt: 502 kg
Farve: Rød med lys man og hale Født den: 03.10.2026
Opdrætter: Bitte Indtægter: 9.403 equus
Genetisk potentiale Samlet: 25807.71
Udholdenhed6822.49  Galop2952.60
Hurtighed4360.35  Trav1407.25
Dressur5389.44  Spring4875.57
BLUP:
100.00
-100 0+100

Udmærkelse

Udholdenhed
6822.49
6822.49
6822.49
6822.49
6822.49
6822.49
Hurtighed
4360.36
4360.36
4360.36
4360.36
Dressur
5389.44
5389.44
5389.44
5389.44
5389.44
Galop
2952.6
2952.6
2952.6
Trav
1407.25
1407.25
Spring
4875.57
4875.57
4875.57
4875.57
4875.57
Denne hest har 2524 fortrinlighedsstjerner.

centre Ridecentrets bonusser

udholdenhed: +19, hurtighed: +19, dressur: +19, galop: +19, trav: +19, spring: +19

cravachePisk

dressur: +4, galop: +9, trav: +9, spring: +9

sangmedusePegasus

udholdenhed: +3, hurtighed: +4, dressur: +4

pommeorGyldent Æble

udholdenhed: +11, hurtighed: +11, dressur: +11, galop: +11, trav: +11, spring: +11

peigneKam

udholdenhed: +4, hurtighed: +4

curepiedHovjern

dressur: +8

potgraisseTube med hovfedt

udholdenhed: +8, hurtighed: +8

maleVallak

udholdenhed: +8, hurtighed: +8, dressur: +4

clochesSpringklokker

hurtighed: +6, dressur: +6, spring: +6

eperonsSporer

udholdenhed: +9, hurtighed: +9, dressur: +9, galop: +9, trav: +9, spring: +9

longeLonge

dressur: +12, galop: +10, trav: +10

brideclassiqueposeidonPoseidons Hovedtøj

udholdenhed: +6, hurtighed: +6, dressur: +6, galop: +6, trav: +6, spring: +6

selleclassiqueposeidonPoseidons Sadel

udholdenhed: +6, hurtighed: +6, dressur: +6, galop: +6, trav: +6, spring: +6

cramponsMordax

udholdenhed: +12

tapisclassiqueposeidonPoseidons Sadelunderlag

udholdenhed: +6, hurtighed: +6, dressur: +6, galop: +6, trav: +6, spring: +6

bonnetposeidonPoseidons Hut

udholdenhed: +6, hurtighed: +6, dressur: +6, galop: +6, trav: +6, spring: +6

bandeposeidonPoseidons Bandager

udholdenhed: +6, hurtighed: +6, dressur: +6, galop: +6, trav: +6, spring: +6


Grandprix

oktober 2026
coupeclassique5 coupeclassique6

Ridecenter

Navn:
Frem til:
12. december 2026
Boks:
boks 3*** vandtrug bruser hør
Fordele:
grovfoder havre gulerod tilskudsblanding 3*** klassisk sadel 3*** klassisk hovedtøj 1* klassiske sadelunderlag 1* hut 1* bandager

Træning

Udholdenhed
Hurtighed
Dressur
Galop
Trav
Spring

Konkurrencer

specialisationclassiqueDenne hest har speciale i engelsk ridning.

Formering

Information

ᴠɪᴛᴀʟ ᴘᴏɪꜱᴏɴ er en holdhest og kan derfor ikke avle.
ᴠɪᴛᴀʟ ᴘᴏɪꜱᴏɴ er en vallak og kan derfor ikke bruges til avl.
reproductionBedækninger: 0
arbreStamtræ
chevalAfkom