Giax

Anciennitet : 1168 dage
Generel placering : 129.
Konto : 2.460.544 equus
Ejerhistorik
Enhjørningepony Fjordhest Brunblak
09:00
Energi
99%
Helbred
100%
Moral
100%

Færdigheder

Samlet: 1950.89

Udholdenhed
166.667
333.33
Hurtighed
255.757
511.51
Dressur
185.0945
370.19
Galop
201.863
403.73
Trav
111.0535
222.11
Spring
55.01
110.02
Race: FjordhestAlder: 10 måneder
Art: EnhjørningeponyHøjde: 125 cm
Køn: HoppeVægt: 189 kg
Farve: Brunblak Født den: 28.09.2026
Opdrætter: Giax

Udstyr

ingen i øjeblikket!

Magiske genstande

ingen i øjeblikket!
Genetisk potentiale Samlet: 9433.70
Udholdenhed1611.87  Galop1952.25
Hurtighed2473.46  Trav1074.02
Dressur1790.08  Spring532.01
BLUP:
-98.08
-100 0+100

Udmærkelse

Udholdenhed
1611.87
1611.87
1611.87
Hurtighed
2473.47
2473.47
2473.47
Dressur
1790.08
1790.08
1790.08
Galop
1952.25
1952.25
1952.25
Trav
1074.02
1074.02
Spring
532.01
532.01
Denne hoppe har 888 fortrinlighedsstjerner.

centre Ridecentrets bonusser

udholdenhed: +19, hurtighed: +19, dressur: +19, galop: +19, trav: +19, spring: +19

corneEnhjørning

dressur: +15


Enhjørninger er heste med horn i panden. Hornet giver dem en + 15 bonus til dressur.

De avles på en bestemt måde:

  • begge forældre skal være enhjørninger af samme race
  • 1 bedækningssession skal være tilgængelig
du vil derefter have 1/5 chance for at få et enhjørningeføl.

Når den samme enhjørning har folet 5 gange uden at få et enhjørningeføl, bliver det 6.. føl et enhjørningeføl.

Når en enhjørningehoppe er blevet bedækket, skal du vente i ti timer i realtid, før hun kan bedækkes igen, eller før en potentiel enhjørningefole kan bedækkes.

Ridecenter

Frem til:
17. oktober 2026
Boks:
boks 3*** vandtrug bruser hør
Fordele:
grovfoder havre gulerod tilskudsblanding 3*** klassisk sadel 3*** klassisk hovedtøj 1* klassiske sadelunderlag 1* hut 1* bandager

Træning

pictoalertHo 9433.70 kan begynde at træne i en alder af 2 år.
Hun er kun 10 måneder lige nu!

Formering

pictoalertHo 9433.70 kan begynde at formere sig i en alder af 2 år 6 måneder.
Hun er kun 10 måneder lige nu!

Information