bb-veronika12

Anciennitet : 961 dage
Generel placering : 333.
Konto : 15.491.991 equus
Ejerhistorik
Rideenhjørning Paint horse Rød Tobiano
11:45
Energi
91%
Helbred
100%
Moral
100%

Færdigheder

Samlet: 5441.28

Udholdenhed
201.69
403.38
Hurtighed
934.9145
1869.83
Dressur
721.0905
1442.18
Galop
662.6375
1325.28
Trav
66.822
133.64
Spring
133.4845
266.97
Race: Paint horseAlder: 11 år 2 måneder
Art: RideenhjørningHøjde: 159 cm
Køn: HoppeVægt: 464 kg
Farve: Rød Tobiano Født den: 09.09.2026
Opdrætter: bb-veronika12 Indtægter: 828 equus

Sejre

trophee trophee2 trophee3
Galopløb 02001
Travløb 0000
Terrænridning 0000
Ridebanespringning 0000
Dressur 0000
Genetisk potentiale Samlet: 5820.64
Udholdenhed997.90  Galop1101.38
Hurtighed1550.83  Trav322.88
Dressur1195.78  Spring651.86
BLUP:
100.00
-100 0+100

Oprindelse

Far: Hingst 5684.73 BB’s unicorns
Mor: Hest forsvundet
Paint horse
100.0%

Udmærkelse

Udholdenhed
997.905
997.905
Hurtighed
1550.83
1550.83
Dressur
1195.78
1195.78
Galop
1101.38
1101.38
Trav
322.883
322.883
Spring
651.867
651.867
Denne hoppe har 526 fortrinlighedsstjerner.

centre Ridecentrets bonusser

udholdenhed: +11, hurtighed: +11, dressur: +11, galop: +11, trav: +11, spring: +11

corneEnhjørning

dressur: +15

selleclassique3x3*** klassisk sadel

udholdenhed: +3, hurtighed: +3, dressur: +3, galop: +3, trav: +3, spring: +3

brideclassique3x3*** klassisk hovedtøj

udholdenhed: +3, hurtighed: +3, dressur: +3, galop: +3, trav: +3, spring: +3

peigneKam

udholdenhed: +4, hurtighed: +4

curepiedHovjern

dressur: +8

potgraisseTube med hovfedt

udholdenhed: +8, hurtighed: +8

tapisclassique1x1* klassiske sadelunderlag

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1

bonnet1x1* hut

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1

bande1x1* bandager

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1


Enhjørninger er heste med horn i panden. Hornet giver dem en + 15 bonus til dressur.

De avles på en bestemt måde:

  • begge forældre skal være enhjørninger af samme race
  • 1 bedækningssession skal være tilgængelig
du vil derefter have 1/5 chance for at få et enhjørningeføl.

Når den samme enhjørning har folet 5 gange uden at få et enhjørningeføl, bliver det 6.. føl et enhjørningeføl.

Når en enhjørningehoppe er blevet bedækket, skal du vente i ti timer i realtid, før hun kan bedækkes igen, eller før en potentiel enhjørningefole kan bedækkes.

Ridecenter

Frem til:
1. november 2026
Boks:
boks 2** vandtrug bruser hør
Fordele:
grovfoder gulerod tilskudsblanding 3*** klassisk sadel 3*** klassisk hovedtøj 1* klassiske sadelunderlag 1* hut 1* bandager

Træning

Udholdenhed
Hurtighed
Dressur
Galop
Trav
Spring

Konkurrencer

specialisationclassiqueDenne hoppe har speciale i engelsk ridning.

Formering

Information

Næste bedækning: 11 år 8 måneder
reproductionBedækninger: 5
arbreStamtræ
chevalAfkom