Emilyhormann

Anciennitet : 19 dage
Generel placering : 1791.
Konto : 73.520 equus
Ejerhistorik
Ridehest Islænder Rød stikkelhåret
18:00
Energi
29%
Helbred
100%
Moral
100%

Færdigheder

Samlet: 12864.58

Udholdenhed
2428.8085
4857.62
Hurtighed
188.3575
376.71
Dressur
2142.6595
4285.32
Galop
578.9335
1157.87
Trav
668.839
1337.68
Spring
424.693
849.39
Race: IslænderAlder: 4 år
Art: RidehestHøjde: 140 cm
Køn: vallakVægt: 427 kg
Farve: Rød stikkelhåret Født den: 19.08.2026
Opdrætter: Larlii Indtægter: 79 equus

Sejre

trophee trophee2 trophee3
Galopløb 0000
Travløb 0000
Terrænridning 0000
Ridebanespringning 0000
Dressur 0010
Genetisk potentiale Samlet: 21161.69
Udholdenhed5443.10  Galop3335.16
Hurtighed1210.78  Trav3934.62
Dressur4526.93  Spring2711.09
BLUP:
-45.17
-100 0+100

Udmærkelse

Udholdenhed
5443.1
5443.1
5443.1
5443.1
5443.1
Hurtighed
1210.78
1210.78
Dressur
4526.94
4526.94
4526.94
4526.94
Galop
3335.16
3335.16
3335.16
3335.16
Trav
3934.62
3934.62
3934.62
3934.62
Spring
2711.09
2711.09
2711.09
Denne hest har 2060 fortrinlighedsstjerner.

centre Ridecentrets bonusser

udholdenhed: +16, hurtighed: +16, dressur: +16, galop: +16, trav: +16, spring: +16

selleclassique3x3*** klassisk sadel

udholdenhed: +3, hurtighed: +3, dressur: +3, galop: +3, trav: +3, spring: +3

brideclassique3x3*** klassisk hovedtøj

udholdenhed: +3, hurtighed: +3, dressur: +3, galop: +3, trav: +3, spring: +3

maleVallak

udholdenhed: +8, hurtighed: +8, dressur: +4

longeLonge

dressur: +12, galop: +10, trav: +10

tapisclassique1x1* klassiske sadelunderlag

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1

bonnet1x1* hut

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1

bande1x1* bandager

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1


Ridecenter

Frem til:
6. december 2026
Boks:
boks 3*** vandtrug bruser hør
Fordele:
grovfoder havre gulerod tilskudsblanding 3*** klassisk sadel 3*** klassisk hovedtøj 1* klassiske sadelunderlag 1* hut

Træning

Udholdenhed
Hurtighed
Dressur
Galop
Trav
Spring

Konkurrencer

specialisationclassiqueDenne hest har speciale i engelsk ridning.

Formering

Information

Jökull er en holdhest og kan derfor ikke avle.
Jökull er en vallak og kan derfor ikke bruges til avl.
reproductionBedækninger: 0
arbreStamtræ
chevalAfkom