melo

Anciennitet : 843 dage
Generel placering : 188.
Konto : 137.393 equus
Ejerhistorik
Ridehest Fransk traver Leverrød
14:15
Energi
39%
Helbred
100%
Moral
100%

Færdigheder

Samlet: 20973.35

Udholdenhed
1771.254
3542.51
Hurtighed
2280.328
4560.66
Dressur
2021.038
4042.08
Galop
282.3975
564.79
Trav
2932.368
5864.74
Spring
1199.2905
2398.58
Race: Fransk traverAlder: 21 år 10 måneder
Art: RidehestHøjde: 169 cm
Køn: HoppeVægt: 489 kg
Farve: Leverrød Født den: 16.08.2026
Opdrætter: Stald Dalgård Indtægter: 7.830 equus

Sejre

trophee trophee2 trophee3
Galopløb 0500
Travløb 010712
Terrænridning 0005
Ridebanespringning 0000
Dressur 0000
droite
Genetisk potentiale Samlet: 20986.89
Udholdenhed3542.51  Galop1144.72
Hurtighed4383.92  Trav5548.54
Dressur3968.62  Spring2398.58
BLUP:
100.00
-100 0+100

Udmærkelse

Udholdenhed
3542.51
3542.51
3542.51
3542.51
Hurtighed
4383.92
4383.92
4383.92
4383.92
Dressur
3968.62
3968.62
3968.62
3968.62
Galop
1144.72
1144.72
Trav
5548.54
5548.54
5548.54
5548.54
5548.54
Spring
2398.58
2398.58
2398.58
Denne hoppe har 2041 fortrinlighedsstjerner.

cravachePisk

dressur: +4, galop: +9, trav: +9, spring: +9

selleclassique3x3*** klassisk sadel

udholdenhed: +3, hurtighed: +3, dressur: +3, galop: +3, trav: +3, spring: +3

brideclassique3x3*** klassisk hovedtøj

udholdenhed: +3, hurtighed: +3, dressur: +3, galop: +3, trav: +3, spring: +3

peigneKam

udholdenhed: +4, hurtighed: +4

curepiedHovjern

dressur: +8

potgraisseTube med hovfedt

udholdenhed: +8, hurtighed: +8

clochesSpringklokker

hurtighed: +6, dressur: +6, spring: +6

falabellaFalabella

hurtighed: +8, dressur: +7, galop: +9

tapisclassique1x1* klassiske sadelunderlag

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1

bonnet1x1* hut

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1

bande1x1* bandager

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1


Ridecenter

Alva 20986.89 er endnu ikke meldt ind på et ridecenter.

Træning

Udholdenhed
Hurtighed
Dressur
Galop
Trav
Spring

Konkurrencer

specialisationclassiqueDenne hoppe har speciale i engelsk ridning.

Formering

Drægtighed

chevalTid: 6 måneder
maleFar: +M 23065.47/4709.97 ꜰʀᴇɴᴄʜ ɪɴʜᴀʟᴇ

Information

reproductionBedækninger: 4
arbreStamtræ
chevalAfkom