Trine Mie

Anciennitet : 5418 dage
Generel placering : 11.
Konto : 14.172.474 equus
Ejerhistorik
Rideenhjørning Paint horse Blakket Tobiano
11:00
Energi
70%
Helbred
52%
Moral
100%

Færdigheder

Samlet: 27045.94

Udholdenhed
2277.426
4554.85
Hurtighed
3871.9485
7743.90
Dressur
2839.043
5678.09
Galop
2549.3295
5098.66
Trav
446.745
893.49
Spring
1538.4775
3076.95
Race: Paint horseAlder: 28 år 4 måneder
Art: RideenhjørningHøjde: 159 cm
Køn: HoppeVægt: 511 kg
Farve: Blakket Tobiano Født den: 15.04.2026
Opdrætter: Trine Mie Indtægter: 1.280 equus

Sejre

trophee trophee2 trophee3
Galopløb 0150
Travløb 0262
Terrænridning 0000
Ridebanespringning 01440
Dressur 0000
droite
Genetisk potentiale Samlet: 22553.48
Udholdenhed3807.28  Galop4259.70
Hurtighed5964.01  Trav1230.30
Dressur4714.43  Spring2577.75
BLUP:
100.00
-100 0+100

Udmærkelse

Udholdenhed
3807.28
3807.28
3807.28
3807.28
Hurtighed
5964.01
5964.01
5964.01
5964.01
5964.01
Dressur
4714.44
4714.44
4714.44
4714.44
4714.44
Galop
4259.7
4259.7
4259.7
4259.7
Trav
1230.3
1230.3
Spring
2577.75
2577.75
2577.75
Denne hoppe har 2198 fortrinlighedsstjerner.

cravachePisk

dressur: +4, galop: +9, trav: +9, spring: +9

corneEnhjørning

dressur: +15

selleclassique3x3*** klassisk sadel

udholdenhed: +3, hurtighed: +3, dressur: +3, galop: +3, trav: +3, spring: +3

brideclassique3x3*** klassisk hovedtøj

udholdenhed: +3, hurtighed: +3, dressur: +3, galop: +3, trav: +3, spring: +3

peigneKam

udholdenhed: +4, hurtighed: +4

curepiedHovjern

dressur: +8

potgraisseTube med hovfedt

udholdenhed: +8, hurtighed: +8

clochesSpringklokker

hurtighed: +6, dressur: +6, spring: +6

eperonsSporer

udholdenhed: +9, hurtighed: +9, dressur: +9, galop: +9, trav: +9, spring: +9

longeLonge

dressur: +12, galop: +10, trav: +10

cramponsMordax

hurtighed: +12

tapisclassique1x1* klassiske sadelunderlag

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1

bonnet1x1* hut

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1

bande1x1* bandager

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1


Enhjørninger er heste med horn i panden. Hornet giver dem en + 15 bonus til dressur.

De avles på en bestemt måde:

  • begge forældre skal være enhjørninger af samme race
  • 1 bedækningssession skal være tilgængelig
du vil derefter have 1/5 chance for at få et enhjørningeføl.

Når den samme enhjørning har folet 5 gange uden at få et enhjørningeføl, bliver det 6.. føl et enhjørningeføl.

Når en enhjørningehoppe er blevet bedækket, skal du vente i ti timer i realtid, før hun kan bedækkes igen, eller før en potentiel enhjørningefole kan bedækkes.

Ridecenter

P 22553/4555 er endnu ikke meldt ind på et ridecenter.

Træning

Udholdenhed
Hurtighed
Dressur
Galop
Trav
Spring

Konkurrencer

specialisationclassiqueDenne hoppe har speciale i engelsk ridning.

Formering

Drægtighed

chevalTid: 6 måneder
maleFar: P 23436/4841 Blood Bound Apache horn

Information

reproductionBedækninger: 14
arbreStamtræ
chevalAfkom