Claude

Anciennitet : 47 dage
Generel placering : 1604.
Konto : 94.932 equus
Ejerhistorik
Rideenhjørning KWPN Rød
19:30
Energi
30%
Helbred
100%
Moral
100%

Færdigheder

Samlet: 2240.57

Udholdenhed
144.6925
289.38
Hurtighed
178.6605
357.32
Dressur
374.718
749.44
Galop
139.4465
278.89
Trav
79.606
159.21
Spring
203.161
406.32
Race: KWPNAlder: 3 år 10 måneder
Art: RideenhjørningHøjde: 159 cm
Køn: HoppeVægt: 454 kg
Farve: Rød Født den: 25.02.2025
Opdrætter: Amore

Udstyr

ingen i øjeblikket!

Magiske genstande

ingen i øjeblikket!

Sejre

trophee trophee2 trophee3
Galopløb 0000
Travløb 0000
Terrænridning 0000
Ridebanespringning 0000
Dressur 0000
Genetisk potentiale Samlet: 6518.67
Udholdenhed349.88  Galop1028.71
Hurtighed1316.06  Trav707.19
Dressur1604.74  Spring1512.08
BLUP:
-74.13
-100 0+100

Udmærkelse

Udholdenhed
349.882
349.882
Hurtighed
1316.06
1316.06
Dressur
1604.74
1604.74
1604.74
Galop
1028.71
1028.71
Trav
707.198
707.198
Spring
1512.08
1512.08
Denne hoppe har 594 fortrinlighedsstjerner.

corneEnhjørning

dressur: +15

peigneKam

udholdenhed: +4, hurtighed: +4

curepiedHovjern

dressur: +8

potgraisseTube med hovfedt

udholdenhed: +8, hurtighed: +8


Enhjørninger er heste med horn i panden. Hornet giver dem en + 15 bonus til dressur.

De avles på en bestemt måde:

  • begge forældre skal være enhjørninger af samme race
  • 1 bedækningssession skal være tilgængelig
du vil derefter have 1/5 chance for at få et enhjørningeføl.

Når den samme enhjørning har folet 5 gange uden at få et enhjørningeføl, bliver det 6.. føl et enhjørningeføl.

Når en enhjørningehoppe er blevet bedækket, skal du vente i ti timer i realtid, før hun kan bedækkes igen, eller før en potentiel enhjørningefole kan bedækkes.

Ridecenter

Female 6518.67 er endnu ikke meldt ind på et ridecenter.

Træning

Udholdenhed
Hurtighed
Dressur
Galop
Trav
Spring

Formering

Information

Næste bedækning: 4 år 4 måneder
reproductionBedækninger: 1
arbreStamtræ
chevalAfkom