Louise.p

Anciennitet : 1561 dage
Generel placering : 794.
Konto : 20.783.864 equus
Ejerhistorik
Rideenhjørning Islænder Cremello
17:00
Energi
24%
Helbred
49%
Moral
96%

Færdigheder

Samlet: 8871.44

Udholdenhed
1155.4855
2310.97
Hurtighed
251.262
502.52
Dressur
955.4265
1910.85
Galop
702.2805
1404.56
Trav
811.671
1623.34
Spring
559.5935
1119.19
Race: IslænderAlder: 27 år 8 måneder
Art: RideenhjørningHøjde: 139 cm
Køn: HoppeVægt: 401 kg
Farve: Cremello Født den: 01.12.2023
Opdrætter: Louise.p Indtægter: 28.047 equus

Sejre

trophee trophee2 trophee3
Galopløb 0133
Travløb 0001
Terrænridning 0249
Ridebanespringning 0935
Dressur 0272329
Genetisk potentiale Samlet: 7028.16
Udholdenhed1818.72  Galop1116.79
Hurtighed407.39  Trav1288.83
Dressur1504.06  Spring892.36
BLUP:
100.00
-100 0+100

Udmærkelse

Udholdenhed
1818.72
1818.72
1818.72
Hurtighed
407.395
407.395
Dressur
1504.06
1504.06
Galop
1116.79
1116.79
Trav
1288.84
1288.84
Spring
892.36
892.36
Denne hoppe har 645 fortrinlighedsstjerner.

cravachePisk

dressur: +4, galop: +9, trav: +9, spring: +9

corneEnhjørning

dressur: +15

selleclassique3x3*** klassisk sadel

udholdenhed: +3, hurtighed: +3, dressur: +3, galop: +3, trav: +3, spring: +3

brideclassique3x3*** klassisk hovedtøj

udholdenhed: +3, hurtighed: +3, dressur: +3, galop: +3, trav: +3, spring: +3

peigneKam

udholdenhed: +4, hurtighed: +4

curepiedHovjern

dressur: +8

potgraisseTube med hovfedt

udholdenhed: +8, hurtighed: +8

longeLonge

dressur: +12, galop: +10, trav: +10

tapisclassique1x1* klassiske sadelunderlag

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1

bonnet1x1* hut

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1

bande1x1* bandager

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1


Enhjørninger er heste med horn i panden. Hornet giver dem en + 15 bonus til dressur.

De avles på en bestemt måde:

  • begge forældre skal være enhjørninger af samme race
  • 1 bedækningssession skal være tilgængelig
du vil derefter have 1/5 chance for at få et enhjørningeføl.

Når den samme enhjørning har folet 5 gange uden at få et enhjørningeføl, bliver det 6.. føl et enhjørningeføl.

Når en enhjørningehoppe er blevet bedækket, skal du vente i ti timer i realtid, før hun kan bedækkes igen, eller før en potentiel enhjørningefole kan bedækkes.

Ridecenter

Fenja er endnu ikke meldt ind på et ridecenter.

Træning

Udholdenhed
Hurtighed
Dressur
Galop
Trav
Spring

Konkurrencer

specialisationclassiqueDenne hoppe har speciale i engelsk ridning.

Formering

Drægtighed

chevalTid: 6 måneder
maleFar: Avlshingst Alphea Unicorns

Information

reproductionBedækninger: 10
arbreStamtræ
chevalAfkom