Fyens heste

Anciennitet : 5535 dage
Generel placering : 60.
Konto : 204.682.969 equus
Ejerhistorik
normal
17:00
Energi
32%
Helbred
100%
Moral
100%

Færdigheder

Samlet: 13299.38

Udholdenhed
1698.544
3397.09
Hurtighed
383.4485
766.90
Dressur
1423.2875
2846.57
Galop
1057.6075
2115.22
Trav
1231.53
2463.06
Spring
855.2705
1710.54
Race: IslænderAlder: 36 år 6 måneder
Art: RidehestHøjde: 140 cm
Køn: vallakVægt: 418 kg
Farve: Palomino Født den: 17.03.2023
Opdrætter: Larlii Indtægter: 12.889 equus

Sejre

trophee trophee2 trophee3
Galopløb 00524
Travløb 0003
Terrænridning 0035
Ridebanespringning 07258
Dressur 029114
droite
Genetisk potentiale Samlet: 10235.03
Udholdenhed2615.31  Galop1629.55
Hurtighed585.87  Trav1898.80
Dressur2189.17  Spring1316.31
BLUP:
100.00
-100 0+100

Udmærkelse

Udholdenhed
2615.31
2615.31
2615.31
Hurtighed
585.878
585.878
Dressur
2189.18
2189.18
2189.18
Galop
1629.55
1629.55
1629.55
Trav
1898.8
1898.8
1898.8
Spring
1316.31
1316.31
Denne hest har 965 fortrinlighedsstjerner.

selleclassique3x3*** klassisk sadel

udholdenhed: +3, hurtighed: +3, dressur: +3, galop: +3, trav: +3, spring: +3

brideclassique3x3*** klassisk hovedtøj

udholdenhed: +3, hurtighed: +3, dressur: +3, galop: +3, trav: +3, spring: +3

peigneKam

udholdenhed: +4, hurtighed: +4

curepiedHovjern

dressur: +8

maleVallak

udholdenhed: +8, hurtighed: +8, dressur: +4

falabellaFalabella

hurtighed: +8, dressur: +7, galop: +9

tapisclassique1x1* klassiske sadelunderlag

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1

bonnet1x1* hut

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1

bande1x1* bandager

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1

pommevintageVintageæble

udholdenhed: +11, hurtighed: +11, dressur: +11, galop: +11, trav: +11, spring: +11


Ridecenter

Novo er endnu ikke meldt ind på et ridecenter.

Træning

Udholdenhed
Hurtighed
Dressur
Galop
Trav
Spring

Konkurrencer

specialisationclassiqueDenne hest har speciale i engelsk ridning.

Formering

Information

Novo er en holdhest og kan derfor ikke avle.
Novo er en vallak og kan derfor ikke bruges til avl.
reproductionBedækninger: 0
arbreStamtræ
chevalAfkom