Adi*1926

Anciennitet : 254 dage
Generel placering : 523.
Konto : 40.503.197 equus
Ejerhistorik
22:30
Energi
28%
Helbred
100%
Moral
100%

Færdigheder

Samlet: 158.52

Udholdenhed
3.247
6.49
Hurtighed
2.0465
4.09
Dressur
57.7365
115.47
Galop
6.7585
13.52
Trav
9.2665
18.53
Spring
0.2055
0.41
Race: Shagya-araberAlder: 33 år 10 måneder
Art: RideenhjørningHøjde: 157 cm
Køn: HoppeVægt: 432 kg
Farve: Musegrå Født den: 24.08.2017
Opdrætter: Furious Indtægter: 268 equus

Sejre

trophee trophee2 trophee3
Galopløb 0000
Travløb 0000
Terrænridning 0000
Ridebanespringning 0000
Dressur 0102
Genetisk potentiale Samlet: 777.00
Udholdenhed204.27  Galop66.59
Hurtighed128.75  Trav79.95
Dressur159.83  Spring137.61
BLUP:
-1.26
-100 0+100

Oprindelse

Far: Ouranos
Mor: Gaia
Shagya-araber
100.0%

Udmærkelse

Udholdenhed
204.27
204.27
Hurtighed
128.75
Dressur
159.83
Spring
137.61
Denne hoppe har 24 fortrinlighedsstjerner.

centre Ridecentrets bonusser

udholdenhed: +9, hurtighed: +9, dressur: +9, galop: +9, trav: +9, spring: +9

corneEnhjørning

dressur: +15

pommeorGyldent Æble

udholdenhed: +11, hurtighed: +11, dressur: +11, galop: +11, trav: +11, spring: +11

peigneKam

udholdenhed: +4, hurtighed: +4

curepiedHovjern

dressur: +8

selleclassique2x2** klassisk sadel

udholdenhed: +2, hurtighed: +2, dressur: +2, galop: +2, trav: +2, spring: +2

brideclassique2x2** klassisk hovedtøj

udholdenhed: +2, hurtighed: +2, dressur: +2, galop: +2, trav: +2, spring: +2

tapisclassique2xnoir2** klassiske sadelunderlag

udholdenhed: +2, hurtighed: +2, dressur: +2, galop: +2, trav: +2, spring: +2

bonnet2xnoirblanc2** hut

udholdenhed: +2, hurtighed: +2, dressur: +2, galop: +2, trav: +2, spring: +2

bande2xnoir2** bandager

udholdenhed: +2, hurtighed: +2, dressur: +2, galop: +2, trav: +2, spring: +2

bonuscouleurFarve

udholdenhed: +2, hurtighed: +2, dressur: +2, galop: +2, trav: +2, spring: +2


Enhjørninger er heste med horn i panden. Hornet giver dem en + 15 bonus til dressur.

De avles på en bestemt måde:

  • begge forældre skal være enhjørninger af samme race
  • 1 bedækningssession skal være tilgængelig
du vil derefter have 1/5 chance for at få et enhjørningeføl.

Når den samme enhjørning har folet 5 gange uden at få et enhjørningeføl, bliver det 6.. føl et enhjørningeføl.

Når en enhjørningehoppe er blevet bedækket, skal du vente i ti timer i realtid, før hun kan bedækkes igen, eller før en potentiel enhjørningefole kan bedækkes.

Ridecenter

Navn:
Frem til:
18. januar 2027
Boks:
boks 1* hør

Træning

Udholdenhed
Hurtighed
Dressur
Galop
Trav
Spring

Konkurrencer

specialisationclassiqueDenne hoppe har speciale i engelsk ridning.

Formering

Drægtighed

chevalTid: 2 måneder
maleFar: soleildivin Qilin Kjærsgården

Information

reproductionBedækninger: 18
arbreStamtræ
chevalAfkom