Annette60

Anciennitet : 2970 dage
Generel placering : 81.
Konto : 524.690 equus
Ejerhistorik
svadilfari
09:00
Energi
100%
Helbred
100%
Moral
100%

Færdigheder

Samlet: 14100.00

Udholdenhed
950
1900.00
Hurtighed
2350
4700.00
Dressur
950
1900.00
Galop
950
1900.00
Trav
900
1800.00
Spring
950
1900.00
Race: GuddommeligAlder: 408 år 10 måneder
Art: TrækhestHøjde: 206 cm
Køn: HingstVægt: 1030 kg
Farve: Guddommelig Født den: 22.05.2016
Opdrætter: Annette60 Indtægter: 3.563 equus

Sejre

trophee trophee2 trophee3
Galopløb 0300
Travløb 0010
Terrænridning 0210
Ridebanespringning 01636
Dressur 0300
Genetisk potentiale Samlet: 803.00
Udholdenhed167.65  Galop135.88
Hurtighed211.78  Trav44.12
Dressur151.78  Spring91.78
BLUP:
100.00
-100 0+100

Oprindelse

Far: Ouranos
Mor: Gaia

Udmærkelse

Udholdenhed
167.65
Hurtighed
211.78
211.78
Dressur
151.78
Galop
135.89
Denne hest har 29 fortrinlighedsstjerner.

centre Ridecentrets bonusser

udholdenhed: +16, hurtighed: +16, dressur: +16, galop: +16, trav: +16, spring: +16

cravachePisk

dressur: +4, galop: +9, trav: +9, spring: +9

selleclassique3x3*** klassisk sadel

udholdenhed: +3, hurtighed: +3, dressur: +3, galop: +3, trav: +3, spring: +3

brideclassique3x3*** klassisk hovedtøj

udholdenhed: +3, hurtighed: +3, dressur: +3, galop: +3, trav: +3, spring: +3

clochesSpringklokker

hurtighed: +6, dressur: +6, spring: +6

eperonsSporer

udholdenhed: +9, hurtighed: +9, dressur: +9, galop: +9, trav: +9, spring: +9

longeLonge

dressur: +12, galop: +10, trav: +10

cramponsMordax

hurtighed: +12

tapisclassique1x1* klassiske sadelunderlag

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1

bonnet1x1* hut

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1

bande1x1* bandager

udholdenhed: +1, hurtighed: +1, dressur: +1, galop: +1, trav: +1, spring: +1


Svadilfari er en af de mytologiske heste.

Svadilfari er en guddommelig hest, som er skytshelgen for murere.

Han kan hjælpe dig med at bygge bokse ved at bruge sin utrolige styrke. Det betyder, at den tid, der kræves for at bygge en boks på dit værksted reduceres med 10% (kan slås sammen med håndværkerbonus).

Hans færdigheder revurderes regelmæssigt i forhold til den bedste hest i spillet.

Svadilfari kan ikke sælges.

Se en liste over alle, som ejer Svadilfari

Ridecenter

Frem til:
20. juni 2027
Boks:
boks 3*** vandtrug bruser hør
Fordele:
grovfoder havre gulerod tilskudsblanding 3*** westernsadel 3*** westernhovedtøj 1* westernsadelunderlag 1* hut 1* bandager

Træning

Udholdenhed
Hurtighed
Dressur
Galop
Trav
Spring

Konkurrencer

specialisationclassiqueDenne hest har speciale i engelsk ridning.

Formering

Information

Svadilfari kan ikke avle.
arbreStamtræ